حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳ 8 محرم 1446 Sunday, 14 July , 2024 ساعت ×
مبارزه با فقر از برنامه‌های جدی دولت است/ مدیریت صحیح راهکار مبارزه با تنش‌های آبی
05 مارس 2022 - 9:33
شناسه : 3526
بازدید 491
12
رئیس جمهور در دیدار مردمی گلستان مطرح کرد؛

رئیس‌جمهور با اشاره به وحدت مثال زدنی مردم استان گلستان بر حفظ این مهم تاکید کرد و گفت: باید قدر این وحدت را دانست و یکپارچگی مردم این استان موجب خنثی شدن توطئه دشمنان می‌شود، مبارزه با فقر از برنامه‌های جدی دولت است. آیت الله سیدابراهیم رئیسی در جمع نخبگان، خانواده ایثارگران و اقشار مردمی […]

ارسال توسط : منبع : گلستان ما
پ
پ

رئیس‌جمهور با اشاره به وحدت مثال زدنی مردم استان گلستان بر حفظ این مهم تاکید کرد و گفت: باید قدر این وحدت را دانست و یکپارچگی مردم این استان موجب خنثی شدن توطئه دشمنان می‌شود، مبارزه با فقر از برنامه‌های جدی دولت است.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی در جمع نخبگان، خانواده ایثارگران و اقشار مردمی استان گلستان اظهار کرد: استان گلستان به عنوان استان اقوام شناخته می شود و شاهد انسجام تحسین‌برانگیز بین اقوام این استان هستیم.

رئیس جمهور ادامه داد: یاد مفاخر استان گلستان از میرداماد و میرفندرسکی گرفته تا حیکم جرجانی و سرداران شهید و مدافعان حرم و چهار هزار شهید که افتخار استان و ملت بزرگ ایران به شمار می روند را گرامی می‌داریم.

رئیسی بیان کرد: ایثارگران و خانواده شهدا منشا خیر برای جمهوری اسلامی به شمار می روند که باید از رهنمودهای آنها استفاده کنیم.

وی ضمن گامیداشت یاد محروم آیت الله طاهری ابراز داشت: این عالم فقید در آزمون های مختلف این استان نقش آفرینی خوبی در مسیر انقلاب اسلامی داشته است، شهدای زیادی از فارس، ترکمن و سیستانی از جلوه های مهم استان به شمار می رود.

این مقام مسئول بیان کرد: نکات مهمی در این جلسه بیان شد و آمادگی وجود دارد که از اقوام مختلف شاهرودی و نیشابوری و شهرهای مختلفی که رنگین کمان استان هستند این حرف ها را بشنویم.

رئیسی افزود: استان گلستان یکی از استان هایی است که به مردم آن علاقمند هستم و اعتقاد دارم مردمان این استان نیز به ما ارادت دارند.

وی بابیان اینکه ظرفیت های زیادی در استان است که باید از این ظرفیت استفاده کنیم، گفت: باید از این امکانات استفاده کنیم، انسان در این عالم برای آن است که زمین را آباد کند از ظرفیت هوا و فضا برای این استان تلاش کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه در قانون اساسی توسعه یافتگی فرع بر محیط زیست است، افزود: جامعه ما باید توسعه یافته شود ولی اگر احداث یک کارخانه باعث آسیب به محیط زیست شود نباید آن را بپذیریم.

این مقام مسئول افزود: موضوع کشاورزی یکی از مسائل مهم استان است و استان گلستان قطب کشاورزی است و اگر کشاورزی را در استان توسعه دهیم روستائیان ما دیگر نمی روند در حاشیه شهرها سکونت کند.

رئیس جمهور گفت: اقتصاد روستا باید فعال شود و برای این کار اگر تسهیلاتی است باید به روستائیان پرداخت شود و باید جاذبه برای کشاورزان و مردم روستا فراهم شود.

رئیسی با برشمدن ظرفیت‌های مختلف استان گلستان افزود: باید ببینیم چقدر ساحل داریم و اگر استفاده درستی از آن شود باعث توسعه خواهد شد.

وی گفت: امروز از منطقه آشوراده و  بندر آن بازدید کردیم ولی بسیار متاسف شدیم و این فضا می تواند به درستی استفاده شود.

رئیس جمهور بیان کرد: این استان گذرگاه مسافران زائران امام رضا(ع) است و باید به آن توجه شود، امروز یکی از صنایع مهم استان مسئله گردشگری است که به دلیل پیچیدگی سیستم اداری باقی مانده است.

رئیسی افزود: منطقه آزاد اینچه برون ظرفیت زیادی دارد و مسئله اینچه برون باید مورد توجه قرار گیرد  منطقه آزاد آن فعال شود و از بازارچه مرزی بازدید داشتم و ظرفیت زیادی دارد.

وی به ارتباط بین کشورهای همسایه تاکید کرد و گفت: مدیریت صحیح می تواند مشکل استان را برطرف کند.

رئیس جمهور بیان کرد: باید نظام مسائل استان تعریف شود و بر روی مسائل کار شود و راهکارهای علمی باید ارائه شود و دانشگاه ها به عنوان اتاق فکر باید به حل مسئله کمک کند.

رئیسی افزود: از دانشگاه اگر بتوانند در این مسیر نقش آفرین باشند استقبال می کنیم.

وی مبارزه با فقر را از برنامه های جدی دولت دانست و گفت: باید فقر به ویژه فقر مطلق در جامعه نداشته باشیم چراکه این به هیچ وجه زیبنده دولت نیست و دولت باید با فقر مبارزه کند.

رئیس جمهور گفت: از ظرفیت مردم در حوزه فقر ستیزی استقبال می کنیم و خیرین زیادی در ایام کرونا تلاش زیادی داشتند و کمک های مردمی در ایام کرونا مردم را آرام کرد.

رئیسی بابیان اینکه از گروه های جهادی حمایت می کنیم، خاطرنشان گرد: گروه های جهادی در مناطق روستایی و دورافتاده برای کاهش آلام مردم تلاش می کنند و دولت در کنار آنها است و با تشکیل شورای عالی جهاد و بسیج سازندگی از این اقدامات جوانانی که در این زمینه آمادگی دارند کمک می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: کاهش آسیب های اجتماعی می تواند بسیاری از مشکلات را کاهش دهد و باید کارشناسان مسائل فرهنگی در این استان به آن تاکید داشته باشند.

رئیس جمهور به تنش های آبی اشاره کرد و گفت: آنجایی که نزولات آسمانی کمتری داریم با مدیریت صحیح توانستیم آب شرب و هم آب برای منابع کشاورزی و دامپروری را تامین کنیم.

رئیسی افزود: بخشی از صنایع می تواند با پساب مشکلش برطرف شود و آب کشاورزی نیز می تواند از این ظرفیت استفاده شود.

وی گفت: وی افزود: موضوعی که باید به آن اشاره کنم این است که این استان می تواند به جایگاهی که باید داشته باشد در حوزه اقتصادی باید برسد، در حال حاضر در نقطه ای هستیم ولی این نقطه مکانی نیست که نا را قانع کند.

رئیس جمهور افوزد: کارهای  زیادی می توانیم در استان داشته باشد و بیاد برنامه ریزی برای آن داشته باشیم و بر مصوبات نظارت می شود که بتوانیم استفاده شود.

این مقام مسئول افزود:  از برنامه های جدی دولت این است که بتوانیم صنایع تبدیلی را در استان گلستان و استان هایی  کشور تقویت کنیم.

رئیسی گفت: در آیات نورانی قرآن بیان می کند که پیامبر از مردم بود و د مردم بود و با مردم بود و مدیر در نظام اسلامی باید با مردم در مردم و با مردم باشد و این را باید مردم احساس کنند.

وی بابیان حضور پررنگ مدیران در مساجد اشاره کرد و گفت: باید درب اتاق مدیران باز باشد و توجه به ارزش های انقلاب اسلامی باید مورد توجه قرار گیرد‌

رئیس جمهور بیان کرد: هر کار زشتی در جامعه برای مدیران دولت زشت تر و هر کار نیکویی برای دست اندرکاران دولت باید نیکوتر باشد.

وی افزود: اگر کار امروز به فردا انداختند بد است و باید این مسئله برطرف شود و مردم این انتظار را از دولت دارند.

این مقام مسئول گفت: انجام کار به نوقع مردم، عدالت و فسادتستیزی باید اساس کار دستگاه هایداجرایی باشد و بی‌عدالتی اجتماعی و اقتصادی و سیاسی زیبنده دولت نیست و از دستگاه های اجرایی پسندیده نیست.

رئیسی بیان کرد: حفظ سرمایه استان از ظرفیت ها است و سرمایه استان جنگل، معادن، کشاورزی و بسیاری از ظرفیت‌هایی است که وجود دارد ولی نیروی جوان تحصیل کرده و آماده کار بزرگترین سرمایه استان است و این نیروها باید همواره مورد توجه قرار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: از سرمایه های مهم استان وحدت و انسجام و امنیت است و از سرمایه های مهم استان که بسیار حائز اهمیت است دینداری و توجه به فرهنگ این مردم است و از سرمایه هایی است که نمی توانیم با چیزی عوض کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه امسال تابستان قطعی برق و گاز نداشتیم، گفت: ارتباط با همسایگان از سیاست های دولت است و وزارت خارجه باید تلاش کند که ارتباط استان های مرزی با کشورهای همسایه بیشتر شود. استان گلستان ظرفیت های زیادی دارد که باید به آن توجه شود.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه استان گلستان مهاجر پذیر است و باید به آن توجه شود، افزود: موضوعی که باید به آن اشاره کنم این است که این استان می تواند به جایگاهی که باید داشته باشد د حوزه اقتصادی باید برسد، در حال حاضر در نقطه ای هستیم ولی این نقطه مکانی نیست که ما را قانع کند.

رئیسی ادامه داد: کارهای زیادی می توانیم در استان داشته باشد و باید برنامه ریزی برای آن داشته باشیم، مسئله آسیب‌های اجتماعی استان را رنج می دهد و بخشی از آنها در این جلسه اشاره شد و بخشی از آن توجه نشد.

وی افزود: دین مداری از موضوعاتی است که باید به آن توجه شود و برای ما حائز اهمیت است، مسائل و مشکلات  کشاورز با حضور مردم باید برطرف شود، دوستان ما برای مسائل مسائل اولویت استان برنامه ریزی کردند و برای این استان اعتبار دیدم و در شورای اداری استان این طرح ها مصوب می شود.

رئیسی بیان کرد: پروژه های بزرگ در استان مورد توجه قرار گرفته و برخی مشکلات مثل پتروشیمی حل می شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.