حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳ 10 محرم 1446 Tuesday, 16 July , 2024 ساعت ×
امام زدایی با حذف «ولایت فقیه» کلید خورد نه «سلام فرمانده»
20 آوریل 2022 - 9:11
شناسه : 3835
بازدید 430
10

اکنون جای این پرسش اساسی از گردانندگان سایت جماران مطرح است که جریانی که نام اسلام را بالاجبار و با اکراه می‌پذیرد، چگونه حاضر می‌شود از امام خمینی عبور نکند. چند روز پیش، سایت مدعی خط امام، به بهانه انتشار یک کلیپ تحت عنوان «سلام فرمانده» به محتوای آن ایراد وارد کرد و از قول یک نویسنده […]

ارسال توسط : منبع : جهان نيوز
پ
پ

اکنون جای این پرسش اساسی از گردانندگان سایت جماران مطرح است که جریانی که نام اسلام را بالاجبار و با اکراه می‌پذیرد، چگونه حاضر می‌شود از امام خمینی عبور نکند.

چند روز پیش، سایت مدعی خط امام، به بهانه انتشار یک کلیپ تحت عنوان «سلام فرمانده» به محتوای آن ایراد وارد کرد و از قول یک نویسنده بدون نام، با تیتر «امام‌زدایی از همین جا شروع می‌شود» در مقام دفاع از امام و خط امام برخاست.

روزنامه جوان همان زمان در همین ستون در نقد رفتار دوگانه سایت جماران برآمد و از گردانندگان اصلاح طلب این سایت پرسید: از آنجایی که یک سایت اصلاح‌طلب که منادی امام‌زدایی بود و از جریان فکری آنان، جسارت «فرستادن امام به موزه تاریخ» شکل گرفت و ابراز شد، چطور می‌تواند منادی اعتراض به امام‌زدایی باشد؟

زمانی که حامیان جریان اصلاحات علیه تئوری سیاسی اصلی امام خمینی فریاد مرگ بر اصل ولایت فقیه سر می‌دادند، سایت جماران که عنوان «جماران» را برای این جریان سیاسی مصادره کرده، کجا بود؟ از سویی فریاد زدن علیه «امام‌ زدایی» که نیاز به پنهان کردن اسم ندارد. چه ترسی وجود دارد که اسم نویسنده وجود ندارد و کسی بدون شناسنامه و بدون هویت آمده مثلاً از امام دفاع کند؟ اکنون و در نکته‌ای برخلاف آنچه که مدعیان اصلاحات به بهانه مقابله با امام زدایی، علم آن را برافراشته‌اند، شواهد نشان می‌دهد این جریان در پروژه عبور از خطوط قرمز نظام اسلامی ید طولایی دارند.

برای نمونه در خاطرات روزانه هاشمی رفسنجانی در نوزدهم آذر ۷۷ آمده است: «سیدحسن خمینی از قول نجفقلی حبیبی نقل کرد که در اعضای جدید التأسیس «مشارکت» اختلاف شدیدی بر سر کلمه اسلام در اسم جبهه بوده از ۷۰ نفر فقط ۱۴ نفر با اضافه کردن اسلام موافق بودند که تهدید به خروج، باعث شد بالاجبار بپذیرند.»

اکنون جای این پرسش اساسی از گردانندگان سایت جماران مطرح است که جریانی که نام اسلام را بالاجبار و با اکراه می‌پذیرد، چگونه حاضر می‌شود از امام خمینی عبور نکند. کما اینکه از ولایت فقیه عبور کردند. مگر امام فارغ از اسلام و مردم برای خود شأن و جایگاهی قائل بود و سؤال دیگر اینکه از مدیران جماران باید پرسید، اعضای حزب منحله مشارکت با این عقبه فکری اکنون پای ثابت کدام رسانه هستند و چه نسبتی به خط امام و آرمان‌های امام دارند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.