حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ 15 ذو القعدة 1445 Wednesday, 22 May , 2024 ساعت ×
افشاگری از شبکه نفوذ ضدایرانی-ضداسلامی/ رهگیری پول‌های کثیف اسرائیل در سازمان‌های به اصطلاح مردم‌نهادِ آمریکایی
22 ژانویه 2022 - 8:47
شناسه : 3235
بازدید 490
12
جولان صهیونیست‌ها در خاک آمریکا؛ فقط با پول

صهیونیست ها به نحوی روزافزون و با استفاده از ابزارهای مالی، در خاک آمریکا به شبکه سازی و اِعمال نفوذ، با هدف تخریب جامعه اسلامی و همچنین ایران، نزد افکار عمومی دست می زنند و عملا با مخفی کردن رویه های جنایتکارانه خود، مفاهیمی چون تروریسم، افراط گرایی و نقض حقوق بشر را به مثابه […]

ارسال توسط : منبع : جهان نيوز
پ
پ

صهیونیست ها به نحوی روزافزون و با استفاده از ابزارهای مالی، در خاک آمریکا به شبکه سازی و اِعمال نفوذ، با هدف تخریب جامعه اسلامی و همچنین ایران، نزد افکار عمومی دست می زنند و عملا با مخفی کردن رویه های جنایتکارانه خود، مفاهیمی چون تروریسم، افراط گرایی و نقض حقوق بشر را به مثابه ویژگی اصلی تعریف کننده جوامع اسلامی و ایرانی معرفی می کنند.

به گزارش جهان نيوز، رژیم صهیونیستی سال هاست که به صورت پنهانی و از طریق نفوذ به واسطه قدرت نرم سعی کرده تا تصویری منفی و مخدوش را از جوامع اسلامی و بویژه ایران، نزد افکار عمومی بین المللی بَرسازد. در این راستا، صهیونیست ها با توجه به نفوذ قابل توجه خود بر بسیاری از جریان های رسانه ای بین‌المللی و در عین حال تخصیص منابع مالی و مشوق های اقتصادی به گروه ها و سازمان هایِ در ظاهر مردم نهاد، عملا سعی داشته اند تا نامِ جوامع اسلامی و بویژه ایران را با مفاهیمی نظیر تروریسم، افراط گرایی، نقض حقوق بشر، بمب هسته ای و دیگر مفاهیم نادرست، در اذهان افکار عمومی ته‌نشین و بَرسازی کنند و از این طریق، خود و سیاست های جنایتکارانه و غیرقانونیشان را در مورد این جوامع، مشروع و درست جلوه دهند. البته که همانطور که پیشتر هم اشاره شد، جریان های صهیونیستی سعی می کنند تا جای ممکن، بواسطه قدرت نرم و آن دسته از ابزارهایی که برای عمومِ مردم در کشورهای مختلف جهان از جذابیت برخوردارند، این دستورکارها را به پیش برند.

با این حال، جدای از فضای رسانه ای، سازمان های به اصطلاح مردم نهاد و غیرانتفاعی نیز از ظرفیت های قابل توجهی جهت پیشبردِ دستورکارهای ضداسلامی و ضدایرانیِ صهیونیست ها برخوردار هستند. دلیل اصلی این مساله نیز این است که این نهادها با تاکید بر بی طرفانه و علمی بودن رویه ها و فعالیت های خود، عملا جوامع اسلامی و ایرانی را در ابعاد مختلف و در راستای منافع صهیونیست ها، متهم و مخدوش می کنند و جدای از اینکه اسرائیلی ها می توانند ادعا کنند که نقشی در این رابطه ندارند، این تبلیغات منفی می توانند از تاثیرپذیریِ بیشتری نیز در اذهان افکار عمومی برخوردار شوند.

در این راستا، اخیرا در آمریکا شاهد بودیم که “شورای آمریکایی-اسلامی” در تاریخ ۱۵ دسامبر سال ۲۰۲۱، مدیر اجرایی خود “رامین اقبال” را به علت آنچه ارتباط وی با گروهِ موسوم به “پروژه تحقیقی راجع به تروریسم” که نهادی مرتبط با صهیونیست ها و در عین حال فعال در حوزه اسلام هراسی است، اخراج کرد. گروهی که مدیریت آن را فردی به نام “استیو امرسون” برعهده دارد. امرسون همان فردی است که در فضای سیاسی و رسانه ایِ آمریکا مشهور به تصویرسازیِ منفی از مسلمانان و طرح اتهامات مختلف و بی پایه علیه ایران است. عجیب آنکه هفت روز بعد نیز شورای آمریکای-اسلامی اقدام به اخراج یکی دیگر از افراد فعال در داخل تشکیلات خود به اتهام دریافت ماهانه سه هزار دلار(به مدت چهار سال) از گروه موسوم به “پروژه تحقیقی راجع به تروریسم” به اتهام جاسوسی از محافل و رهبران اسلامی در خاک آمریکا با هدف حراست از منافع اسرائیل کرد.

“نهاد عواد” مدیر اجراییِ شورای آمریکایی-اسلامی گفته است: “این نهاد مدارک زیادی را در دست دارد که نشان می دهند دستگاه های اطلاعاتی و جاسوسی اسرائیل از نفوذ قابل توجهی در نهادهای ضداسلامی مستقر در آمریکا برخوردار هستند. این نهادها در جهت پیشبرد این قِسم دستورکاهای خود بعضا به طور مستقیم با نخست وزیر اسرائیل نیز در ارتباطند”. جالب اینکه مجله Forward به عنوان یک مجله یهودی-آمریکایی نیز مدارکی را به دست آورد که نشان می دهند “وزارت امور راهبردی اسرائیل” به طور مستقیم مبلغی بالغ بر ۴۰ هزار دلار را به یک سازمانِ صهیونیستی-مسیحی که در آمریکا مستقر است، منتقل کرده و می کند.

*خبرگزاری “تی آر تی وورلد” به تازگی در گزارشی به شبکه گسترده و قابل توجه اسرائیل در خاک آمریکا که با منابع مالی این رژیم اقدام به بدنام کردنِ مسلمانان می کنند پرداخته و آن را نوعی سیاستِ نظام‌مند از سوی صهیونیست ها ارزیابی کرده است.

البته که این روند به طور خاص از زمان برگزاریِ یک کنفرانس صهیونیستی در سال ۱۹۷۹ میلادی آغاز شده است. در جریان این کنفرانس، نومحافظه کاران آمریکایی و اعضای برجسته “حزب لیکود” اسرائیل تصمیم گرفتند تا اسلام را در گفتمانِ سیاسی جریان اصلی سیاست جهان، با مفهوم “تروریسم” پیوند دهند. در این راستا، هدف اصلی آن ها این بود که تلاش های مشروع و بحقِ فلسطینی ها جهت آزادسازی خود از چنگال اشغالگری اسرائیل را به تروریست بودنِ آن ها ربط دهند و از این منظر، از آن ها نزد افکار عمومی آمریکا و جهان، مشروعیت زدایی کنند. در این راستا، اندیشکده “مرکز پیشرفت آمریکایی” به طور خاص در یکی از کتاب هایی که با حمایت این اندیکشده به چاپ رسیده تاکید دارد که در فاصله سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۹، هفت سازمانِ مردم نهاد مستقر در خاک آمریکا، مبلغی بالغ بر ۴۳ میلیون دلار را با هدف مخدوش سازی تصویر اسلام و مسلمانان در آمریکا هزینه کرده اند. واضح است که گروه ها و نهادهایی که به طور سیستماتیک، علیه اسلام و جوامع اسلامی در آمریکا اقدام می کنند و منابع مالی آن ها نیز به هیچ وجه روشن نیست، به مراتب بیشتر از تعدادی است که در نمونه اخیر به آن ها اشاره شد و گروه هایِ شناخته شده ای نظیرِ: “اعلان عدالت برای ملت ها/Proclaiming Justice to the Nations” ، Campus Watch، و Psy-Group را نیز شامل می شود.

جدای از این ها، “اندیشکده کوئینسی” نیز اخیرا در گزارشی با عنوان “شبکه پول های کثیف، سیاست های حامی امارات و عربستان را در نیویورک به پیش می برند” تاکید دارد که “سازمان هایی نظیر “پروژه مبارزه با افراط گرایی” و “اتحاد علیه ایران هسته ای” (مستقر در آمریکا) به نحوی فعال اقدام به دریافت اعتبارات از نهادهای اسرائیلی و حتی رژیم اسرائیل می کنند و بدون در نظر گرفتن قوانین در آمریکا مبنی بر ثبتِ این نکته که در حال دریافت کمک های مالی خارجی هستند، عملا هر آنچه می خواهند را علیه ایران و جوامع اسلامی در خاک آمریکا انجام می دهند و به هیچ نهادی نیز پاسخگو نیستند”. این موارد به وضوح نشان از جنگ خزنده صهیونیست‌ها در میدان اقناع افکار عمومی، با هدف مشروعیت بخشی به وجودِ نامشروعشان و برسازی تصویر و درکی دروغین از جامعه اسلامی و ایرانی دارد.

*اندیشکده کوئینسی در گزارشی با عنوان “شبکه پول های کثیف، سیاست های حامی عربستان و امارات را در نیویورک به پیش می برند” به طور خاص به نقش صهیونیست ها در تقویت مالی گروه های ضدایرانی و همکاری اعراب با آن ها در این زمینه پرداخته و تاکید کرده گه برخلاف لفاظی ها، شبکه هایی که مسلمانان و ایرانی ها را در آمریکا هدف قرار می دهند، به هیچ عنوان مستقل نیستند و به نحوی هدفمند و با حمایت های پشت پرده، دستورکارهای خود را به پیش می برند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.